sk cs

Návod na použitie durgol® expressPrístroj na prekvapkávanú kávu

durgol® express odstraňuje vápenaté usadeniny zo všetkých predmetov v domácnosti. Vďaka svojmu zloženiu pracuje účinne a zároveň šetrne, je potravinársky nezávadný a je ohľaduplný k životnému prostrediu.

Prístroje na prekvapkávanú kávu

Nalejte 1 - 2 šálky durgol® express do nádržky na vodu v prístroji a rozrieďte rovnakým množstvom vody. Tento odvápňovací roztok nechajte prístrojom pretiecť. Po odvápnení prepláchnite prístroj 1 - 2 plnými nádržkami čistej vody. Postupujte podľa návodu na použitie výrobcu.

Nádoby z kovu, plastu alebo skla (napr. varné kanvice, hrnce, prístroje na varenie vajec, vázy, poháre na zubné protézy):

V závislosti na množstve a sile usadenín naplňte zriedeným alebo nezriedeným prípravkom durgol® express až k okraju usadenín a nechajte pôsobiť asi 1 hodinu. Nádobu následne dôkladne vypláchnite chladnou vodou.

Sitká batériových kohútikov, sprchové hlavice, trysky

Vložte zavápnený diel do sklenenej alebo plastovej nádoby naplnenej neriedeným prípravkom durgol® express. Po asi 10 minútach opláchnite studenou čistou vodou.

Armatúry a povrchy (vodovodné kohútiky, umývadlá, obklady, vane): 

Prípravok naneste handričkou, ihneď opláchnite a otrite dosucha. Odporúčame odvápňovaciu penu durgol® surface Odkaz.

Práčky, umývačky

Zapnite prístroj, zvoľte najchladnejší a najkratší program a spustite ho (bez prádla alebo riadu). Počkajte do ukončenia predpierania alebo prvej časti programu, ktorá odčerpáva nadbytočnú vodu po predchádzajúcom umývaní. Vlejte celú fľašu 500 ml do zásobníka alebo priamo do prístroja a nechajte dobehnúť studený program. Presvedčte sa, že nakoniec prebehlo odčerpávanie zvyšnej tekutiny.